3 Şub 2016

Haber: Domingo En Güzel Öykünü Yaz Kitabını Yayınladı

Domingo öykü yazmak isteyenler için harika bir kitap çıkardı. Christopher Edge'nin yazdığı kitapta, eğlenceli örnekler, konularına uygun kelimeler ve okurken mutlu olduğumuz kitaplardan alıntılar bulabilirsiniz. 

Altını çizmeliyim ki, hiçbir kitabın veya kişinin bizlere güzel yazmanın formülünü öğretebileceğine inanmıyorum. Çünkü öyle bir formül yok. Ancak bu yolda bize destek olacak kişiler ve kitapların olmadığını da söyleyemem. Kitapta en güzel öyküyü yazacağınızı değil, kendi en güzel öykünüzü yazacağınızı belirtiyor.

Örnek sayfalar elime ulaştığında gerçekten hayran kaldım. Öyle düz metinlerden değil, gerçekten özenerek yapılmış çalışmalar mevcut. Harry Potter'dan Yürüyen Kentler'den ve daha fazlasından alıntılar okumak mümkün. 128 sayfadan oluşan kitap, kaliteli baskısı ile raflarda. Kitabı sömürür sömürmez kitap yorumunu bloga ekleyeceğim. Şimdilik sizleri tanıtımla bırakıyorum. 


Kitabın Tanıtım Yazısı:
Evet, yapabilirsin! İşte en iyi öykünü yazmak için ihtiyacın olan HER ŞEY!
-Öykünün konusunu seç: Beklediğin ilham bir türlü gelmiyor mu? Rüyalarından kopya çekmeye ne dersin?
-Etkileyici karakterler yarat: En kötüler bile her zaman kötü olmayabilir. Hatır sormak için her gün babaannesini arayan zalim bir çete lideri kulağa nasıl geliyor?
-Büyüleyici kelimeler kullan: Hatta dilersen kendi kelimelerini yarat.
-Ve okuru sersemletecek bir sonla noktayı koy: Harika öyküler harika sonlara ihtiyaç duyar.
Yaratıcılığını parlatacak öneriler, ilham verici fikirler, yazarken kesinlikle uzak durman gereken tuzaklar. Hemen şimdi kalemi eline alıp yazmaya başlaman için gereken her şey bu harika alet çantasında. İngiltere'de Oxford tarafından basılan ve sadece çocukların değil yetişkinlerin de büyük beğenisini toplayan En Güzel Öykünü Yaz, yakın zamanda pek çok dile çevrilecek.

1 yorum:

  1. Yazmak isteyip de nereden başlayacağını bilemeyenler için yön göstericek güzel bir kitaba benziyor :))

    YanıtlaSil