29 Haz 2012

Okumayı Düşündüklerim #3

İki tane kitap seçtim sizler için. İlki Arunas yayınlarından Ares adlı kitap.Kitabı Kitab-ı Sevda sayesinde öğrendim.İkincisi ise Ölümcül Oyuncaklar serisinin ikinci kitabı. İlk kitabını keyifle okumuştum. Şu an kitaplıkta beni bekliyor...


Yazarı         : Larissa Ione
Orjinal Adı  :   -
Yayınevi      : Arunas
Sayfa Sayısı : 364 

Arka Kapak:

Mahşerin Dört Atlısı, kutsal kitaplarda adları geçen, kıyamet gününde ortaya çıkacaklarına inanılan dört atlı: Ares (Savaş), Reseph ( Salgın), Thanatos (Ölüm) ve grubun tek bayan üyesi, Limos ( Kıtlık). 

Her atlının kendisine ait bir mührü var ve her mühür iki kehanet getiriyor. Mahşer gününün gelip dünyanın yok olmasına engel olabilmek için mühürlerini korumak zorundalar. Ama bu, hiç de kolay bir görev değil! 

Onun adı Ares ve omuzlarında tüm insanlığın kaderini taşıyor. Onun şeytani güçlere yenilmiş olması demek dünyanın yok olması demek. Mahşerin Dört Atlısından biri olarak, herhangi bir insandan yüz kat daha güçlü, daha çevik ve daha zeki. 

Aresin mührü artık Cara Thornhartun ellerinde. İnsanlar, normalde mührü taşıyacak kadar güçlü değiller ama Cara cehennem köpeğine bağlı kaldığı sürece, hayatta kalabilir. Ares ise bağın kopmadığından emin olmak zorunda, çünkü eğer bağ kopar da, mühür kırılırsa, bu sefer ''Savaş'' dünyaya yayılacak ve dünya asla eskisi gibi olmayacak.Yazarı         : Cassandra Clare
Orjinal Adı  :  City of Ashes
Yayınevi      : Artemis 
Sayfa Sayısı : 525

Arka Kapak:

Vampirler, kurtadamlar, periler, gerçek aşk ve aklınızı başınızdan alacak kadar heyecan! Ölümcül Oyuncaklar can yakmaya devam ediyor! 

Komada bir anne ve dünyayı yok etmeye kararlı bir baba.. Clary Fray, kurtadamlar, şeytanlar ve gizemli Gölgeavcılarıyla dolu, ürkütücü New York yer altı dünyasına doğru sürükleniyor. Geçmişiyle ilgili öğrendikleri yalnızca başlangıç. Şimdiyse dünyanın kaderi Clarynin ellerinde. Yeni keşfettiği güçlerini ustaca kullanmayı ve asla kendisinin olmayacak bir erkeğe karşı hislerini dizginlemeyi başarabilecek mi? 

2 yorum:

  1. İyi okumalar. İnşallah beğenirsin.:D Yorumunu merakla bekliyorum.

    YanıtlaSil