24 Kas 2014

Kitap Tanıtımı: Mucizeleri Saymak - Holly Goldberg Sloan

Takıntılı bir karakter okumak ister misiniz? Eğer cevabınız olumlu ise Mucizeleri Saymak, Domingo etiketi ile raflarda. Domingo'nun ilk gençlik kitabı olma özelliğini taşısa da yayınevi, yetişkin okurlarında kitaptan zevk alacaklarını söylüyor. 
'' Annemle babam okul başlamadan birkaç garip öneride daha bulundular.
Böylece, ergenlik çağında ikisinin de ciddi bir travma geçirmiş olduğu sonucuna vardım. ''
 
Küçük ama bir o kadarda büyük olan karakterleri seviyorum. Hayatlarındaki zorluklara karşı mücadele eden, yeni başlangıç yapan karakterler. Willow Chance'te bunlardan biri. Kitap hakkında daha fazla bilgi için arka kapak yazısını sizlerle paylaşıyorum.
Genç Willow Chance yaşıtlarından oldukça farklı ve böyle olmakla ilgili pek bir derdi yok. O, hayatındaki tüm önemli şeylerde parmağının olduğuna inandığı 7 sayısına takıntılı, çiçekli elbiseler yerine botanik bahçesi sahibi olmayı tercih eden, çaktırmadan insanları inceleyip tıbbi teşhisler koyan bir dâhi. 
Bu olağanüstü tuhaf ama aynı zamanda olağanüstü sevimli kızın hayatı, anne babasını bir trafik kazasında kaybetmesiyle sarsılıyor. Yeniden başlayacak... ve yolculuğu ona eşlik edecek eşsiz karakterlerle dolu. Gerisi, gündelik mucizeler. 
2013 yılında New York Times çoksatanlar listesine giren ve pek çok dile çevrilen Mucizeleri Saymak, hayatın görkemini kutlayan, şaşırtıcı, eğlenceli, nefis bir dönüşüm öyküsü. İzin verin, Willow Chance size de iyi gelsin.
Yayınevinin internet sitesinde kitaptan tadımlık sayfalar bulmak mümkün, okumak isterseniz buraya. (Örnek sayfalar butonuna tıklamanız gerekiyor.)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder