23 May 2014

Yeni Kitap: ''Aralığın Onu'' Edebiyat Severler İçin DeliDolu'da


Yaz aylarının gelmesiyle kitap sektörü de canlandı. Peş peşe harika kitaplar çıkıyor. DeliDolu yayınlarında mayıs ayında, geçen yılın en iyi kitapları arasında gösterilen Aralığın Onu kitabını satışa çıkardı. Goodread's Ödüllerinde en iyi kurgu dalında aday gösterilmiş,  Paris Review Best of the Best ödülünü kazananlardan biri olmuş. Türkçe edisyonu 248 sayfa olan öykü kitabının tanıtım bülteni aşağıda:

'' "İngilizce yazan en iyi kısa öykü yazarı."
                                                        -Time 
Yaşayan en büyük yazarlardan biri olarak gösterilen 2014 Folio Ödülü sahibi George Saunders’ın şimdiye kadarki en alaycı, komik ve en rahatsız edici öykü derlemesi olan Aralığın Onu, sıradan insanın deneyimine odaklanarak kişisel başarısızlıkların, düş kırıklıklarının, tereddütlerin, baskının ve umutla beslenen sınıfsal kaygıların insanı nasıl bir saplantılar labirentine soktuğunu gösteriyor. 
Aralığın Onu, Amerikan toplumunu ve aile yapısını anlatırken aslında evrensel bir biçimde insana dair olan karanlık tarafı bulup yakalıyor. Ama bir yandan da insana özgü naifliği ve incinmişliğimizi yüceltiyor. Saunders, her birimizin hayatında en az bir kere yaşadığı “kahramanca fiyasko”larımızı, çocukluk travmalarımızı, ustaca kurguladığı öyküleriyle anlatıyor.
The New Yorker tarafından “En İyi Yazarlar” arasında gösterilen George Saunders,Times dergisi tarafından da “Dünyadaki en etkili 100 kişi” listesine seçilmiştir. 
David Foster Wallace, Zadie Smith, Junot Diaz gibi yazarların hayran olduğu Saunders, nefis bir çağdaş edebiyat örneği olan Aralığın Onu ile insanın zihninde kesinlikle yer edecek sarsıcı bir görsel imgeler silsilesi vadediyor. ''

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder